İmplant fiyatları 2022 yılında kurdaki artışa bağlı olarak seçilen implant markasıyla belirlenir. İmplant fiyatları diş hekimi muayenesi sonrası netleşir. Burada hekimin tecrübesi ve eksik diş sayısı ve implantın estetik bölgede olup olmaması fiyatı belirleyen önemli unsurlardır.

Bu yazımızda tahmini olarak implant fiyatları 2022 ne kadar? nasıl bir implant fiyatı maliyeti çıkar? implant diş tedavisi tüm aşamalarıyla ele alacağız.

Yazımızın ilerleyen kısımlarında implant fiyatları hesaplama botunu kullanarak net fiyat alabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Fiyatını Belirleyen Faktörler

implant fiyatları

İmplant diş cerrahi uygulama fiyatlarını her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği belirler. Diş hekimleri birliği tarafından yayınlan implant diş tedavisi fiyatları, taban fiyatlar olarak klinikler tarafından baz alınır. Gerçek implant diş fiyatı tedaviyi yaptırdığınız kliniğe ve hekiminizin tecrübesine göre farklılık gösterir. Bir implant diş fiyatı belirlenirken şu maddeler göz önünde bulundurulur;

 • Kullanılacak implant diş markası
 • İmplant tedavisini uygulayacak hekimin tecrübesi
 • Hastanın ağız ve diş durumu, çene yapısı
 • Kaç adet implant tedavisinin yapılacağı
 • Ödeme şekli
 • İmplant tedavisini yapacak kliniğin implant fiyatları
 • Türk diş hekimleri birliği taban implant fiyatları

Sitemizden online randevu alarak veya bizleri arayarak mevcut diş kaybı hakkında bilgi vermeniz durumunda sizlere implant tedavisinde bir fiyat aralığı verebiliriz. Kliniğimizde diş implantının yerleştirilmesi tedavisi Dr. M.Halil Kaymaz tarafından yapılmaktadır.

Unutmayın implant tedavisi hayatınızda bir kere yapılacağı için implant diş tedavisini uygulayacak hekimin alanındaki uzmanlığı ve tecrübesi çok önemlidir. İyi bir klinik seçiminiz ömür boyu kullanabileceğimiz bir implant sağlar. Söz konusu ağız ve diş sağlığınız ise doğru bir seçimde bulunmanız implant tedavisi sonrası yaşayacağınız komplikasyonların önüne geçecektir.


implant fiyatları 2021İmplant Fiyatları 2022

İmplant fiyatları 2022 yılı fiyatı implant markasına bağlı olarak 3000 TL ile 7500 TL arasında değişmektedir. İmplant fiyatları Türkiye’de üretilen yerli implant markalarında daha uygunken, ithal marka implant fiyatı daha pahalıdır.

Ağız ve diş sağlığı açısından implant markaları aynı işleve sahip olsalar da kullanılan hammadde kalitesi, uzun ömürlülük ve çoğu markanın yurtdışından döviz kuruyla gelmesi nedenlerinden dolayı implant fiyatları belirlenirken birçok farklılık ortaya çıkabilmektedir. Günümüzde ağız ve diş sağlığı alanında yerli implant sayısındaki artışın temel nedenide budur.

1 Günde İmplant tedavisi veya implant fiyatları hakkında bilgi almak için kliniğimizi arayabilir, dilerseniz randevu alabilirsiniz.

Hemen Ara Randevu Al Whatsapptan Yaz

implant fiyatlarıTek Diş İmplantı Fiyatları

Tek diş eksikliklerinde, eksik olan dişin hangi bölgede olduğuna bağlı olarak tek diş implant fiyatları belirlenir. Tek diş implant fiyatı  estetiğin ön planda olmadığı arka bölgede ise implant tedavisi fiyatı 3500 TL ile 7000 TL arasında, estetiğin önemli olduğu üst çenede yapılacak ise tek diş implantı fiyatı 6000 TL ile 10000 TL arasında olacaktır.

Burada fiyatı etkileyen etkenler diş implant üzerine yapılacak olan kaplamadan kaynaklanmaktadır. Kemik içi implant yapıldıktan sonra diş kaplama estetik ihtiyacına göre belirlenir.  Veneer kron zirkonyum gibi seçenekler bulunmaktadır.

Sonuç olarak implant tedavi sonrası metal destekli porselen veya zirkonyum destekli porselen olarak iki kaplamadan birini seçmemiz gerekecektir. Bazı klinikler ek olarak doku greftleme kemik tozu ücreti hariç şekilde hesaplayabilmektedir.


İmplant Markaları ve İmplant Fiyatları

Günümüzdeki implantın ilk formu olan diş İmplantı ilk olarak 1965 yılında İsveç’te uygulanmıştır. Daha sonra araştırmaların artmasıyla beraber birçok implant diş üreticileri kendi markalarını çıkarmıştır. 2001 yılından itibaren de Türkiye’de implant üretimi yapılmaktadır. Günümüzde tercih edilen 20’ye yakın üretici firma bulunmaktadır.

Diş implantları çok küçük ve vidalı parçaların birbirine bağlanmasıyla oluştuğundan bu saat üretimine benzerlik göstermektedir. Bu nedenle de implant diş alanında en başarılı ve bilinen markalar İsviçre merkezli firmalardır. Dünyada en çok bilinen ve en yaygın olarak kullanılan implant markası İsviçre merkezli olan Straumann markasıdır. Kliniğimizde yer alan yabancı, yerli implant markaları ve implant fiyatı aşağıda listelenmiştir.

implant fiyatları

İmplant Markaları ve İmplant Fiyatları 2022 yılında şu şekildedir:

 • Mode Yerli İmplant Markası Fiyatları (Türk) – 2500 TL
 • Bego İmplant Diş Fiyatları (Almanya) – 8000 TL
 • Osstem İmplant Diş Fiyatları (Güney Kore) – 6000 TL
 • Straumann İmplant Diş Fiyatları (İsviçre) – 9000 TL

Bu fiyatlar genel olarak çene kemiğine yerleştirilen kısımla ilgili fiyatlardır. Kemikle kaynaştıktan sonra üzerine yapılacak kaplama diş fiyatları ise kaplamanın türüne göre değişmektedir. Burada yapılacak olan kaplama hastanın beklenti ve isteği ayrıca hekimin önerisi doğrultusunda belirlenmektedir.


İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacak olursak, bir implant diş tedavisi süreçleri şu şekildedir;

Muayene

 • Hastanın şikayetleri dinlenilir ardından, diş hekimi hastanın ağız içerisinde diş kaybı yaşanan bölgenin kemik yapısı açısından durumu değerlendirir. Çene kemiği ve diş etinin durumu diş implantı açısından değerlendirildikten sonra implant tedavisinin artısı, eksisi komplikasyon durumları hepsi detaylı olarak diş hekimi ile hasta arasında müzakere edilir. Hasta implant fiyatları hakkında bu aşamada net bilgi sahibi olur. İmplant tedavisinin en önemli aşaması matrix muayene aşamasıdır.

İmplant Dışı Tedaviler

 • Hastanın ağız ve diş sağlığı açısından çürük veya ağrıya sebep olabilecek problemler diş implantı operasyonu öncesinde tamamen çözülmelidir. Tüm tedavilerde olduğu gibi implant tedavisinde de bir sıra söz konusudur. Mutlaka bu sırayı gözetmek gerekmektedir.

implant fiyatları

Diş Etinin Sıyrılması

Diş Etinin Sıyrılması

 • İmplant diş yerleştirilmesi için diş kökü bölgesindeki diş eti kesilir.

Çene Kemiğinde İmplant Yuvasının Açılması

 • Diş eti sıyrıldıktan sonra çeneye yuva açılır.

Diş İmplantının Yerleştirilmesi

 • Çene kemiğine cerrahi olarak yuva açıldıktan sonra implant diş yerleştirilmektedir.

İmplant Kapakçığının Takılması

 • Diş implantları yivli yapıdadırlar ve çene kemiğine sıkışarak tutunurlar. Daha sonra implantın çene kemiğine kaynaşması amacıyla bir süre beklenir.

implant fiyatı

Diş Etinin Dikilmesi

Diş Etinin Dikilmesi

 • Diş eti dikilerek tedavi tamamlanır. İmplantın iyileşme süreci yani kemikle kaynaşma süreci ortalama olarak 3 aydır. Ancak kemiğin kalitesi, boyutları ve implantın sıkışma kuvveti bekleme süresinin daha da artmasına sebep olabilir. Diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra 2 tür iyileşme söz konusudur:

Kapalı iyileşme

Diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra küçük bir kapakçık ile vida deliğinin kapatılmasına denir. Daha sonra dişeti ile implantın üstü tamamen örtülür ve cerrahi dikiş atılır. Dilimizle ağız içinde dikiş haricinde bir şey hissetmeyiz. Aynada baktığımızda ağzımız içinde implantı veya kapağını göremeyiz. Kemikle diş implantının kaynaşma süreci beklendikten sonra tekrar dişeti kesilir ve büyük kapak yerleştirilir.

Açık İyileşme

Diş implantı çene kemiğine yerleştirildikten sonra büyük bir kapak ile implant deliği kapatılır. Bu durumda bu kapağı dilimizle hissederiz. Aynada bakarsak metalik görünümlü kapağı görebiliriz. Ancak diş implantı ağız ortamında görülmesi veya dilimizle hissedilmesi olumsuz bir duruma işaret eder.

implant fiyatları

İmplant Tedavisi Son Aşaması

Hangi iyileşme sürecinin takip edileceği hekimin tecrübesi, bilgisi ve kemik yapısına göre hekim tarafından karar verilmektedir.

Türk Diş hekimleri Birliği Tarafından Belirlenen 2022 yılı Taban İmplant Diş Fiyatları

 


İmplant Fiyatları Hakkında Merak Edilenler

İmplant diş ömrü ne kadar?

Yeterince hijyen ve özen gösterdiğiniz bir diş implant ömrü yaklaşık 25 yıldır.

Bir günde kaç implant yapılır?

Bir günde 15 dental implant yapılabilmektedir.

Tek Diş İmplant Fiyatı Ne Kadar?

Tek diş implant fiyatı 6000 TL ile 7500 TL arasında kullanılan implant markasına göre değişmektedir.

İmplant Diş Tedavi Süresi Ne Kadar Sürer?

Bir dental diş implantı 15 ile 20 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır.

Devlet İmplant Karşılıyor Mu?

Devlet yani ssk implant tedavilerini karşılamamaktadır.

Leave a Reply