Hollywood Smile Nedir? Nasıl Yapılır?

ESTETİK TEDAVİLER 
Hollywood smile en genel şekli ile Hollywood starlarının gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Bu gülüş tasarımında dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel bir uyum hedeflenir. Daha güzel görünen bir gülüş ve dolayısıyla daha etkileyici bir görünüm için ihtiyacınız olan belki de sadece bu gülüş tasarımıdır.

Elbette bu gülüş tasarımında diş ve diş etlerinin görünümü çok büyük bir önem taşıyor. Bu gülüş tasarımından sadece kadınlar değil erkekler de faydalanabiliyor. Gülüş tasarımının ne kadar sürede tamamlandığı, fiyatları ve hangi işlemleri kapsadığı gibi konulara da değineceğiz. Ancak öncesinde nasıl yapıldığı konusuna açıklık kazandıralım.

Yazı İçeriği
Hollywood Smile Nasıl Yapılır?
Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?
Porselen Vener
Diş Beyazlatma
İmplant Tedavisi
Hollywood Smile Fiyatları Ne Kadar?
Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez misiniz?
Mükemmel Bir Gülüş Herkesin Hakkı!
Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?
Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?
Hollywood Smile Nasıl Yapılır?
hollywood smile nasıl yapılır

Öncelikle Hollywood smile gülüş tasarımının birkaç farklı aşamada tamamlandığını söyleyebiliriz. Öncelikle hastanın muayene olması ve estetik bir gülüş için ihtiyaçlarının belirlenmesi gerekiyor. Mevcut diş çürükleri ya da diş eti rahatsızlıkları varsa tedavi edilmesi gerekir. Sonrasına hastanın dişlerindeki simetri bozuklukları gibi çeşitli sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Şayet eksik diş problemi varsa implant tedavisi uygulanıyor ve bu sayede eksik diş görünümünün de ortadan kaldırılması sağlanıyor. Sonrasında hastanın bu gülüşe sahip olması için gerekli işlemlere geçilebilir. Bu arada yapılan işlemlerin herhangi bir acı ya da ağrıya neden olmadığını da belirtelim. Eğer implant tedavisi gibi uygulamalara ihtiyaç olursa işlem öncesinde anestezi yapılıyor ve böylelikle hastanın acı hissetmesinin önüne de geçilmiş oluyor.

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?
Bu gülüşe sahip olmak isteyenlerin en sık merak ettiği unsurlardan biri hangi işlemlerin uygulanacağı oluyor. Öncelikle hastaya Hollywood smile gülüşü kazandırmak için uygulanacak işlemlerin değişkenlik gösterebileceğini belirtelim. Hastanın ihtiyaçları doğrultusunda ek işlemlere de gereksinim duyulabilir. Ancak genel olarak uygulanan işlemler şöyledir:

Porselen Vener
Porselen vener uygulaması kapsamında diş yüzeylerinin çok hafif oranda aşındırılması gerekebiliyor. Ardından dişlerin ön bölümlerine yaprak porselen kaplama uygulanıyor ve bu sayede hem daha beyaz hem de daha pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde edilebiliyor. Bu işlem özellikle çarpık, aralıklı, küçük ya da çok sarı renkli dişler için tercih ediliyor.

Aynı zamanda dişlerde çatlak ve kırık olması gibi durumlarda da daha estetik bir görünüm kazandırmayı sağlayabiliyor. Diş dokusuna sadece son derece küçük bir müdahale ile gerçekleştirilen bir işlem olduğunu da belirtmek gerekir. Dolayısıyla diş yapısının korunması mümkün olabiliyor ve porselen vener uygulaması ışık geçirgenliği sayesinde son derece doğal bir görünüm sergiliyor. Renk değiştirmiyor olmaları da bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biridir.

Diş Beyazlatma
Elbette Hollywood smile gülüşünün olmazsa olmazı beyaz dişlerdir. Bu nedenle kişinin diş yapısına en uygun diş beyazlatma yöntemi tercih edilebilir ve böylelikle dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırılabilir. Her hastaya mutlaka diş beyazlatma işleminin yapılması gerekmiyor. Dişlerde mevcut olan beyazlığın yeterli olması durumunda bu işlemin yapılmasına da ihtiyaç olmaz.

İmplant Tedavisi
İmplant işleminin de her hastaya yapılması gerekmez. Ancak bu gülüş tasarımının mükemmel olması için eksik dişlerin giderilmesi gerekiyor. Bu durumda da devreye implant tedavisi giriyor. Estetik ve simetrik bir diş görünümünün elde edilebilmesi için diş kayıplarının giderilmesi çok büyük bir önem taşıyor.

Tüm bunlarla birlikte dişlerde çürük olması gibi durumlarda daha farklı tedaviler de uygulanabilir. Yapılan muayene sonrasında hastaya hangi işlemlerin uygulanacağı konusunda detaylı bilgi aktarılacaktır.

Hollywood Smile Fiyatları Ne Kadar?

Sıklıkla merak edilen konulardan biri de Hollywood smile fiyatları oluyor. Ancak tahmin edilebileceği gibi bu gülüş tasarımına dair her hasta için aynı fiyat geçerli olmaz. Nedeni ise estetik ve güzel bir gülüş elde etmek için hastalara uygulanan işlemlerin farklılık gösterebileceğidir.

Örneğin implant tedavisine ihtiyaç duyan bir hasta ile implant uygulaması yapılmayan bir hastanın ayırması gereken bütçe farklı olacaktır. Aynı zamanda diş hekiminin deneyimi, işlem sırasında kullanılan malzemeler gibi farklı unsurların da fiyatlar üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle öncelikle randevu alınması ve muayene olunması, sonrasında fiyat bilgisi talep edilmesi çok daha doğru olacaktır.

Hollywood Starları Gibi Görünmek İstemez misiniz?
Son yıllarda gelişen teknolojinin de yardımı ile dileyen herkes çok daha estetik bir gülüşe sahip olabiliyor. Bu nedenle Hollywood smile olarak adlandırılan gülüşe sahip olmak hiç kimse için zor değil. Bir star gibi görünmek için öncelikle hayran bırakan bir gülüşe sahip olmak gerekiyor ve işte bu noktada da devreye Hollywood smile giriyor.

Üstelik bu gülüş tasarımı ile tamamen doğal bir görünüm elde etmek de mümkün olabiliyor. Türkiye’de de son yıllarda ciddi bir popülerlik kazanan gülüş tasarımından faydalanmak için iş hayatına ya da sosyal yaşantıya uzun bir ara vermeye gerek yok. Diş hekiminize danışarak bu konuda çok daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Mükemmel Bir Gülüş Herkesin Hakkı!
hollywood gülüşü

Kusursuz bir Hollywood smile tasarımı ile fark yaratmak mümkün olabiliyor. Çok sayıda kişi kendi gülüşünden memnun olmadığı için özgüven sorunları yaşıyor. Oysa diş hekimi tarafından gerçekleştirilen birkaç basit uygulama ile çok daha estetik, güzel ve etkileyici bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Bu gülüş tasarımından faydalananlar kendilerini çok daha iyi hissettiklerini, kendilerine daha fazla güvenmeye başladıklarını dile getiriyor. Aynı zamanda diş hekimi tarafından gerçekleştirilecek olan bu işlemlerin ardından ileride dudak dolgusu gibi işlemlerden de faydalananların ve estetik gülüşünü daha da güçlendirenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Mükemmel bir gülüşe sahip olmak herkesin hakkı ve bunun için sadece bir adım atmak, randevu alarak ilk muayenenin yapılmasını sağlamak yeterli oluyor.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?
Elbette Hollywood smile tasarımı için ayrılması gereken süre her hastada aynı olmaz. Bunun nedeni gerekli işlemlerin kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor olmasıdır. Şayet hastanın diş eti rahatsızlıkları ya da diş çürüğü gibi problemleri varsa önce bunların tedavi edilmesi gerekecektir. Bu durumda ayrılması gereken süre de daha fazla olur.

İmplant işleminin yapılması da toplam sürenin daha uzun olması anlamına geliyor. Dişlerin kaplamasında hangi yöntemin tercih edileceği ve kaplanacak olan diş sayısı da süreyi etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Ancak genel olarak bir fikir vermesi bakımından toplam sürenin 5 gün ile 15 gün arasında değişebildiğini söyleyebiliriz. Bu noktada önemli bir detayın altını çizelim. Mevcut diş ve diş eti problemlerinin tedavi süresi uzayabilir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?
Genel olarak Hollywood smile avantajlarını kısa bir liste halinde aktarabiliriz:

Çok daha estetik ve güzel bir gülüşe sahip olunur
Simetrik ve beyaz bir diş görünümü ortaya çıkar
Diş ve diş etleriyle ilgili daha sağlıklı bir görünüm elde edilir
Mevcut diş ve diş eti hastalıklarının tedavisi de sağlanmış olur
Doğru bir ağız kapanışı elde edilir
Yarım ay ya da ay şeklinde bir gülümseme hattı oluşturulur
Bu gülüş tasarımı kişinin daha genç ve daha enerjik görünmesini destekler

Leave a Reply