Dijital Smile Design

Digital smile desing bilindiği üzere bir yazılım programı değildir. Digital smile desing diş hekimlerinin dijital teknolojilerden yararlanarak oluşturduğu bir estetik gülüş tasarımıdır. Kişiye özel estetik gülüş tasarımı yapılarak diş sağlığı ve estetiği doğru bir hal almaktadır.

İçerik
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?
Kişiye Özel Gülüş Estetiği Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
Digital Smile Design Fiyat
Digital Smile Desing Fiyatları Neden Değişiklik Gösteriyor?
Gülüş Tasarım Tedavisi
Gülüş tasarımı şekillendirme nasıl yapılır?
Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?
Gülüş Tasarımının Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlarız?
Gülüş Tasarımı Yorumlar
Kötü Yorumlara İtibar Etmeli Miyiz?
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?
Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?
Gülüş Estetiği Fiyatları
Gülüş Estetiği Fiyatları Neden Değişiklik Gösteriyor?
Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı adından da anlayacağınız gibi kişiye özel olarak uygulanmaktadır. Bu nedenle gülüş tasarım estetiği her kişiye farklı uyarlanarak hazırlanmaktadır. Kişiye özel değil de gelen olarak bir diş tasarımı yapılsaydı herkesin ağız ve diş yapısına uygun bir gülüş estetiği ortaya çıkmazdı. Bu sebeple gülüş estetiği dediğimiz şey kişiye özel olarak ve dijital teknolojilerden yararlanılarak oluşmaktadır.

Kişiye Özel Gülüş Estetiği Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
Kişiye özel gülüş tasarımı estetiği yapılmadan önce yapılması gereken birkaç tetkik bulunmaktadır. Bu tetkikler;

Kişinin çene yapısının incelenmesi.
Kişinin çene kemiğinin incelenmesi.
Kişiye özel tasarım olduğu için kişiye uygun renk seçimi.
Kişiye özel model çalışması.
Kişiye özel estetik planlama.
Diş eti estetiği.
Gibi birkaç unsur belirlendiği taktirde kişiye özel gülüş estetiği uygulaması yapılır. Dijital gülüş tasarımı nedir diye merak ediyorsanız yukarıda belirttiğimiz gibi kişiye özel tasarlanan gülüş tasarımıdır. Diş hekimleri teknolojiden yararlanarak ağız ve diş sağlığı hakkında teknolojiyle birlikte gün geçtikçe kendilerini ve işlevlerini geliştirmektedir. Bu da insan sağlığına ve insanın isteklerine güzel bir yanıt haline gelmektedir. Bu sayede hem diş hekimleri hem de dişi tedavisi görmek isteyen bireyler teknolojiden yararlanarak estetik bir sonuç elde ederler.

 

Uzman diş hekimlerinin becerisini sanatla birleştirmesi sonucu ortaya estetik gülüş tasarımı çıkar. bu tasarım sizleri ve diş hekiminizi memnun etmek için harika bir yöntem ve teknoloji. Artık teknolojinin ilerlemesinden yararlanan diş hekimleri ortaya muhteşem dişler çıkarmaya devam ediyor.

Digital Smile Design Fiyat
Digital smile desin fiyat olarak değişikli gösterebilir. Digital smile desing diş hekimlerinin teknolojiden yardım alarak geliştirdiği bir estetik gülüş tasarımıdır. Kişiden kişiye ağız ve diş yapısı değişiklik gösterdiği için diş hekimi tarafından özel olarak hazırlanmaktadır. Bu sayede sıradan dişler yerine kişiye uygun estetikli dişler ortaya çıkmaktadır.

Diş hekiminin becerisi sanatla birleşince ortaya güzel gülüşler ve muhteşem dişler çıkıyor. Bu sayede diş hekimi hem kendi mutlu olmuş oluyor hem de hastasını mutlu ediyor.

Digital Smile Desing Fiyatları Neden Değişiklik Gösteriyor?
Digital smile desing kişiden kişiye farklılık göstermekte. Diş hekimleri tarafından teknoloji ile harmanlanan estetik diş gülüş tasarımının farklılık göstermesi sizin ağız ve diş sağlığınızda sorunlarınız olması demektir.

Dişinizde bazı komplikasyonlar oluştuysa diş hekiminiz tarafından ilk önce bu komplikasyonlar giderilmelidir. Bu komplikasyonlar giderildiği taktide diş hekiminiz size işlem yapar. Çünkü sonradan sorun çıkmaması adına diş hekimleri tedbirli davranmaktadır. Bu sorunlardan bazılarını şöyle belirtebiliriz;

Diş kırılması
Komşu dişte harabiyet
Sinirlerin zarar görmesi
Kanaması
Şişlik
Ağrı ve his kaybı
Kanal tedavisi
Dolgu
Gibi komplikasyonların oluşması fiyat konusunda değişiklik gösterecektir. Estetik gülüş tasarım fiyatları komplike bir tedavi uygulandığı taktirde 6.000 TL ile 15.000 TL arasında fiyat değişikliği göstermektedir.

Eğer diş kırılması, komşu dişte harabiyet, sinirlerin zarar görmesi, kanaması, şişlik, ağrı ve his kaybı, kanal tedavisi, dolgu vb. komplike bir tedavi sürecinden geçmeyecekse estetik gülüş tasarımı fiyatları biraz daha uygun hale gelecektir. Estetik gülüş tasarımı fiyatları 2.000 TL ile 6.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Gülüş Tasarım Tedavisi
Gülüş tasarım tedavisi ilk olarak hastanın beklentileri üzerine düzenlenmektedir. Gülüş tasarımı diş hekimlerinin teknolojiden yararlanarak yaptıkları bir diş estetiğidir. Diş hekimi becerisini sanat ve teknoloji ile birleştirdiğinde ortaya estetik görünümlü dişler ortaya çıkıyor.

Gülüş tasarım estetiği uygulanmadan önce kişinin estetik beklentisini tam anlamıyla anlamak ve ihtiyaçları doğru belirlemek adına belirlenir. Diş hekimi ve hasta beklentisi olarak ortak bir karara varıldığı taktirde işlem uygulamaya geçer. Diş hekimi teknolojiden yararlanarak hastanın istekleri beklentisi karşısında hastaya uygun estetik dişleri uygulamaya koyar.

Gülüş tedavisi öncesi yapılması gerekenler: Gülüş tedavisi öncesi hastanın beklentileri ve diş hekiminin tetkikleri ile uygulama başlatılır. Bu tetkikler aşağıdaki gibidir.

Kişinin çene yapısının incelenmesi.
Kişinin çene kemiğinin incelenmesi.
Kişiye özel tasarım olduğu için kişiye uygun renk seçimi.
Kişiye özel model çalışması.
Kişiye özel estetik planlama.
Diş eti estetiği.
Gibi etkenler kontrol edilerek diş hekimi hastaya uygun ölçüleri alır. Aldığı ölçüleri teknoloji sayesinde hastanın gülüş estetiğini belirler ve uygulamaya koyar. Bu sayede hem hasta hem de diş hekimi yaptığı işten memnun kalır.

 

Gülüş tasarımı şekillendirme nasıl yapılır?
Dijital gülüş tasarımı günümüzde pek çok kişinin tercih ettiği estetik tasarımlardan biridir. Bu sayede gülüş estetiği uygulanacak kişi sürpriz bir sonuçla karşılaşmaz. Diş hekimi ve hastanın istekleri doğrultusunda hasta üzerinde bazı tetkikler yapılarak doğru gülüş ve doğru tasarım elde edilir.

Tasarım şekillendirme: Tasarım şekillendirme yapılmadan önce diş hekiminiz tarafından bazı testlere tabii tutulursunuz. Bu testler aşağıdaki gibidir.

Kişinin her yönden fotoğrafları çekilir.
Bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır.
Bu fotoğraflar üzerinde birçok çalışmalar yapılır.
Yapılan çalışmalar fotoğraflar üzerinde tekrar değerlendirmeye konulur.
Estetik gülüş tasarımının kişiye uygun olup olmadığı belirlenir.
Dijital teknolojiden yararlanılarak tasarım diş hekimi tarafından kişiye uygulanır.
Bu tetkikler sonrasında yapılan işlem sonucu kişi sorun yaşamaz ve memnun kalır.
Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?
Gülüş tasarımı kalıcı mı diye sorulacak olursa bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kişi ağız ve diş sağlığına dikkat ettiği taktirde gülüş tasarımının kalıcılık sağlaması yüksek orandadır. Eğer ki kişi ağız ve diş sağlığına dikkat etmediği taktirde kalıcılık süresi azalabilir.

Gülüş Tasarımının Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlarız?
Gülüş tasarımı kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Eğer siz estetik gülüş tasarımı yaptırdıktan sonra diş hekiminizin verdiği tedaviye ve ağız ve diş sağlığı bakımına uyarsanız kalıcılık artacaktır. Bu sayede uzun süreli estetik dişlere sahip olursunuz.

Fakat siz diş hekiminizin verdiği tedaviye ve ağız ve diş sağlığınıza düzenli olarak bakım sağlamazsanız kalıcılık gün geçtikçe azalabilmektedir. Doğuştan var olan dişlerimiz gibi bakım yapılmadığı taktirde çürükler meydana geliyor ve ağrı çekiyoruz. Dolgular ve kanal tedavileri yaptırıyoruz. Sizde estetikli gülüşlere sahip olduktan sonra ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmediğiniz sürece estetikli dişlerinizi ve gülüşünüzü kaybedebilirsiniz.

Bu durumla karşı karşıya kalmamak adına diş hekiminizin size uygun önerdiği bakımı yapmalısınız. Ve 6 ayda bir diş hekiminize muayeneye gitmeniz gerekecektir. Siz dişlerinize güzel bakarsanız dişlerinizde size güzel ve bakımlı güler.

Gülüş Tasarımı Yorumlar
Gülüş tasarım yorumlar kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kişiler kötü bazıları ise iyi yorumlar yapabilir.

Ne yazık ki bazılarımız iyi bir diş hekiminle karşılaşamıyoruz ve bu sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu sorunlar karşılaşmamak adına yaptıracağınız işlem ve hangi diş hekimi tarafından yaptırmak istediğiniz detaylı bir şekilde araştırmanız gerekmektedir.

Kötü Yorumlara İtibar Etmeli Miyiz?
İnternet hem iyi hem de köşekilde kötü niyetle yazılmamış olabilir. Yani arama motorunda arattığınız bir tedavi yöntemi ile ilgili ytü bir sanal ortamdır. İyi yorumlar bazen iyi niyetle yazılmamış olabilir. Kötü yorumlar da aynı orumlara baktığınızda doğruluk olasılığı asla belli değildir. Bazı insanlar diş hekimini kötülemek amaçlı kötü yorum da bulunabilirler. Her diş hekimine de güvenmemiz mümkün değildir.

Bazı diş hekimleri insanları kendilerine yönlendirmek amaçlı yorumlara etki edebilirler. Bu sebeple ne iyi yoruma ne de kötü yoruma inanmak tabi ki sizin kanaatinizdedir. Fakat diş hekimini araştırmadan iyi mi kötü mu olduğunu bilmek bir hayli güçtür.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?
Gülüş tasarımı son yılların modası haline geldi. Gülüş tasarımı teknoloji ve diş hekimlerinin becerileri ile birleştiği taktirde estetik gülüş tasarımı ortaya çıkmaktadır. Gülüş tasarımı nasıl yapılır ve aşamaları nelerdir yazımızı okuyarak daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Aşamaları Nelerdir?
Gülüş tasarımı aşamaları ilk olarak bir diş hekimine başvurmanızla başlar. Diş hekiminize başvurduğunuz taktirde size en uygun gülüş tasarımı hakkında bilgiler ve birkaç test yaparak uygulamaya koyacaktır. Gülüş tasarımı diş hekimlerinin gelişmiş teknolojiden faydalanarak yaptığı bir estetik tasarımdır. Diş hekimi uzmanlığını ve sanatını konuşturarak size en uygun gülüş tasarımını ortaya çıkarmaktadır. Diş hekimin gülüş estetiği öncesi uyguladığı tetkikler aşağıdaki gibidir.

Kişinin her yönden fotoğrafları çekilir.
Bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır.
Bu fotoğraflar üzerinde birçok çalışmalar yapılır.
Yapılan çalışmalar fotoğraflar üzerinde tekrar değerlendirmeye konulur.
Estetik gülüş tasarımının kişiye uygun olup olmadığı belirlenir.
Dijital teknolojiden yararlanılarak tasarım diş hekimi tarafından kişiye uygulanır.
Bu tetkikler sonrasında yapılan işlem sonucu kişi sorun yaşamaz ve memnun kalır.
Diş hekiminiz bu maddelerden yararlanarak size ne uygun gülüş estetiğini sunar.

Gülüş Estetiği Fiyatları
Gülüş estetiği fiyatları kişiden kişiye değişikli gösterebilir. Gülüş estetiği diş hekimlerinin teknolojiden yardım alarak geliştirdiği bir estetik gülüş tasarımıdır. Kişiden kişiye ağız ve diş yapısı değişiklik gösterdiği için diş hekimleri tarafından özel teknolojiden yararlanılarak hazırlanmaktadır. Bu sayede herkeste tekrar eden dişler yerine kişiye uygun estetikli dişler ortaya çıkmaktadır.

 

Diş hekiminin uzmanlığını sanatla birleştirdiği taktirde ortaya kişiye en uygun gülüş tasarımı çıkar. Bu sayede diş hekimi hem uzmanlığını konuşturmuş olur hem de hastasını memnun etmiş olur.

Gülüş Estetiği Fiyatları Neden Değişiklik Gösteriyor?
Gülüş estetiği fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Diş hekimleri tarafından teknoloji ile gülüş estetiği tasarımının farklılık göstermesi sizin ağız ve diş sağlığınızda sorunlarınız olması demektir.

Dişinizde bazı komplikasyonlar oluştuysa diş hekiminiz tarafından ilk önce bu komplikasyonlar giderilmelidir. Bu komplikasyonlar giderildiği taktide diş hekiminiz size gülüş estetiği işlemini uygular. Çünkü sonradan sorun çıkmaması adına diş hekimleri tedbiri elden bırakmamaktadır. Bu sorunlardan bazılarını aşağıdaki gibidir.

Diş kırılması
Komşu dişte harabiyet
Sinirlerin zarar görmesi
Kanaması
Şişlik
Ağrı ve his kaybı
Kanal tedavisi
Dolgu
Gibi komplikasyonların oluşması fiyat konusunda değişiklik gösterecektir. Gülüş estetiği tasarım fiyatları komplike bir tedavi uygulandığı taktirde 6.000 TL ile 15.000 TL arasında fiyat değişikliği göstermektedir.

Eğer diş kırılması, komşu dişte harabiyet, sinirlerin zarar görmesi, kanaması, şişlik, ağrı ve his kaybı, kanal tedavisi, dolgu vb. komplike bir tedavi sürecinden geçmeyecekse estetik gülüş tasarımı fiyatları biraz daha uygun hale gelecektir. Gülüş estetiği tasarımı fiyatları 2.000 TL ile 6.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor.

Gülüş estetiği sayesinde eski dişleriniz yerine estetikli dişlere sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply