Günümüz implant sanayisi, istenen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavi sürecindeki memnuniyetini artırmaktadır. Onlarca implant markaları bulunmaktadır ve diş hekimliği alanında uygulanan yüzlerce implant yöntemi vardır. İmplant markaları arasında bir kıyaslama yapılırken markaların güvenilir veya güvenilir değil gibi terimlerin kullanılması yanlış olur. Fakat iyi bilinmesi gereken bir konu implant yaptırmak isteyenlerin, implant markaları arasında seçim yapması, tedavide kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kullanım ömrüne göre şekillendirilmelidir. Yazımızda en çok kullanılan implant markaları hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

İmplant Fiyatlarını incelemek ister misiniz? İmplant fiyatları ne kadar?

 

Günümüzde artık yerli implantlar en az ithal implantlar kadar başarılı ve fiyat olarak çok daha uygun, yerli implant fiyatları sayfamızı inceleyerek Türkiye’de en çok kullanılan yerli implant markaları inceleyebilir fiyatlarını danışabilirsiniz.

Başlıca Kullanılan İmplant Markaları Nelerdir?

İmplant Direct:

Çok köklü bir firma olan Implant Direct, ürünlerini Thousand Oaks, Kaliforniya’daki en son teknoloji ürünü 45.000 metrekarelik üretim tesisinde üretmektedir. Implant Direct, dünya çapında 40’tan fazla ülkede satış yapmaktadır. Doğrudan Kanada, Avrupa ve Avustralya’daki müşterilere ve Asya, Latin Amerika, Rusya ve Orta Doğu’daki müşterilere dağıtım yoluyla satıyor.

https://www.implantdirect.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Medentika İmplant:

2005 yılında kurulan Medentika implant özellikle son yıllarda Straumann implantın üst yapılarını yapmasıyla tanınıyordu. 2013 yılında Straumann Group bünyesine katılıp implant üretimine katılan Medentika Türkiye’de oldukça yaygın bir implant markası olmayı başardı.

http://www.medentika.com.tr/hakkimizda/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Medigma İmplant:

Almanya Wehingen merkezli implant markası olan Medigma Gmbh, Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyada en yaygın kullanılan markalardan bir tanesi. Yüksek tutuculuk özelliği sayesinde yüksek başarıya sahip bir implant markası olmasının yanısıra, protez aşamasında çok seçenekli üst yapı çözümleri sunduğu için diş hekimleri ve dolayısı ile hastalar tarafından yoğunlukla tercih ediliyor. Medigma implant Türkiye’de bir çok araştırma hastanesi tarafından da kullanılmaktadır.

 

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Biomet3i:

Amerika kıtasının en çok kullanılan implant markalarından birisi olan Biomet3i, araştırmalar ve tezler ışığında başarılarını fazlasıyla ispatlamış bir markadır. Siwich Platformlu çalışmalarına bakıldığında, başarılı sonuçlar ile oldukça iddaalı olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.zimmerbiometdental.com

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Nobel Biocare (Branemark):

İsveç menşeili implant markası olan Nobel Biocare, tüm dünyada en çok pazar alanına sahip bir firmadır. Atrofik dişsiz alt çenelerde geliştirilen yeni ”all in four” sistemi ile sektörün öncü firması olan Branemark, başarısı ve güvenilirliğini sürdürmeye devam etmektedir.

https://www.nobelbiocare.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

Astra Tech:

Switch platformlu implantlar arasında fazlasıyla tercih edilen İsveç markasıdır. Dental sektörün önde gelen isimlerindendir ve hekimler tarafından güvenle tedavilerde kullanılmaktadır.

https://implants.dentsplysirona.com/

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

ITI (Straummann):

Çok köklü bir firma olan ITI, İsviçre menşeili, başarılı implant markalarından birisidir. Geliştirilen patentler ve SLActive yüzeyli implant uygulamaları ile tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış bir markadır. Hekimler tarafından da önerilen ITI, implant tedavilerinde tercih edilen markaların başında gelmektedir.

https://www.straumann.com/en/dental-professionals.html

Fiyat Kalite Dengesi : Yüksek fiyatlı / Yüksek Kaliteli

Logo:

SKY (Bredent):

Dünyanın önde gelen protez, protez ataşmanları ve üst yapı konularında Bredent tarafından geliştirilen, ilk olarak Almanya’da kullanılmaya başlanan ve ardından tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış, dişsiz ağızlarda dahi sunduğu yükleme olanağı ile 35 dereceye kadar açılandırılabilmesini sağlamaktadır.

https://www.bredent-implants.com/tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

Logo:

DTİ ( DTİ implant sistemleri): 

2000 yılında Türkiye’de kurulan oldukça başarılı implant markalarından dır. Tübitak destekli dti implant türkiyede bir çok universitede kullanılan en az yabancılar kadar başarılı kaliteli bir implant markamızdır.

https://dtiimplant.com.tr/

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

İMPLANCE İMPLANT

Ags medikal tarafından Trabzon’da üretilen implance implantlar amerikan fda onayını alan ilk yerli implantlardan dünya çapında Amerika dahil bir çok ülkeye ihrac edilen implance implantlar Yüzey ve İmplant yapısı olarak; hibrit dizayn, switch platform, özel yiv dizaynı, mikro yivsiz yapısı ve kusursuz içyapı – konik bağlantısı ile öne çıkmakta.
Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

Bilimplant

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle yerli implantların standartlarını her geçen gün yükselten Bilimplant, 2014 yılı kuruluşundan bu yana alanında çok deneyimli uzman akademik kadrosunun danışmanlığında gerçekleştirdiği yenilikçi Ar-Ge çalışmaları ile dental sektörde güvenilir bir firma olmayı başarmıştır. Ülkemizde birçok Üniversitede ve özel sektörde yoğun olarak kullanılan Bilimplant 15’den fazla Ülkeye ihracat yapmaktadır. Özellikle uygulama kolaylığı, implant yüzey kalitesi ve protetik çözümleri ile ön plana çıkmakta ve hekimler tarafından ilgi görmektedir.

Bilimplant Bilim implant olarak da bilinmekte.

Bilimplant

Fiyat Kalite Dengesi : Uygun fiyatlı / İyi Kaliteli Yerli İmplant

Logo:

Osstem İmplant

Dünya’da implant satış sıralamasında 5. sırada bulunan marka, yüksek standartlarda üretime ve teknolojiye sahiptir. Amerika ve Güney Kore’de üretim yapan marka implantları 60’ın  üzerinde ülkeye ihraç etmektedir.

Üst kalitede ürün üreten OSSTEM, bilinirliğini her geçen gün arttırmaya devam ederken Ar-Ge yatırımlarını genişleterek marka kalitesi çıtasını sürekli olarak daha üst seviyelere ulaştırmayı başarmaktadır.

Fiyat Kalite Dengesi : Orta fiyatlı / İyi Kaliteli

Logo :

Leave a Reply